Festivalové léto je v plném proudu a Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se rozhodla nezůstat pozadu. Na 8. srpna si do Prahy připravila první ročník kulturní akce s názvem Nechceme utečence v České republice. Akce se konala pod záštitou místní organizace DSSS v Praze a účast na festivalu přislíbilo hned několik zahraničních hostů. Prognózy předních kritiků slibovaly neopakovatelný zážitek a jedinečnou atmosféru. Redakce antifa.cz si podobnou akci nemohla nechat ujít. Na následujících řádcích přinášíme report z akce a bohatou fotogalerii. Pojízdný cirkus Tomáše Vandase v sobotu naše očekávání nezklamal.

Akci DSSS podpořili i nazivetřelci ze Slovenska.

Ačkoli davy vlastenců (a s nimi i někteří avizovaní řečníci) dali přednost raději koupalištím a stínu stromů v pivních zahrádkách, sešla se nakonec necelá stovka nejoddanějších fandů DSSS, ochotných přes hodinu a půl pózovat na přímém slunci pobaveným turistům. Účast by byla patrně ještě tragičtější, kdyby z daléké Žiliny nedorazil s bandou partajníků alespoň župan bánskobystrického kraje Marián Kotleba.

Dělnická strana si pro svojí akci vybrala srdce hlavního města, Staroměstské náměstí. Samotné místo zabezpečovalo zájem zahraničních turistů i mediální ohlas. Nejeden z turistů si přijel prohlédnout akci DSSS zblízka na pronajatém segwayi. Na akci bylo, alespoň podle facebookové události, pozváno na 4500 "vlastenců", 175 přislíbilo účast a podle stejného profilu se akce účastnilo 500 lidí. Sama DSSS akci otipovala na 200 návštěvníků. Redakci antifa.cz se po odečtení počtu novinářů a turistů nepodařilo napočítat více jak 100 účastníků akce, a to ani po třetím přepočítání.

Jako první zahraniční řečník vystoupil Slovák Marián Magát, předseda Akčné skupiny Vzdor. Tento dvoumetrový obr a neonacista se bohužel nedostal ani k hlavní části svého představení, protože ho policie odvedla už během jeho projevu. Již v jeho případě se začal projevovat největší nešvár celé akce DSSS, a to nedostatečné občerstvení účinkujících při pobytu na otevřeném slunci. Marián Magát byl zatčen poté, co začal prořídlému davu svých fanoušků, kteří marně hledali ochranu ve stínu před pražícícím sluncem, vysvětlovat rozdíl mezi rasismem a rasovou nesnášenlivostí. Magát je dle svých slov rasista, ale není rasově nesnášenlivý. Polehčující okolností pro slovenského obra může být to, že celou záležitost může svést na blouznění, způsobené delším vystavením otevřenému slunci. Co mu naopak asi moc nepomůže, jsou jeho obdivné výroky na adresu Adolfa Hitlera.

Po ne zcela vydařeném úvodu Mariána Magáta vystoupila jedna z hlavních hvězd večera, Marián Kotleba, župan banskobystrického kraje. Na něm byla vidět rozpačitost z nízkého počtu účastníků a předcházejícího zásahu PČR proti jeho předřečníkovi. Kotleba vystoupil s opatrným projevem, malou účast na demonstraci zahrál do outu a svedl na počasí a zásah policie označil za zbytečný. Tento slovenský ultranacionalista a klerofašista označil kamarádství s Tomášem Vandasem a DSSS za dlouhodobé a pevné. Tím jeho projev skončil. Čeští neonacisté jeho vystoupení berou s velkými rozpaky, když vezmeme v potaz, že jich před několika týdny na akci Kotleby a jeho kolegů v Bratislavě přijely stovky. Slovenští náckové akci DSSS naopak podpořili několika málo jedinci.

Poslední zaváhání ze strany pořadatelů nastalo, když museli oznámit smutnou zprávu, že oblíbený německý neonacista, provozovatel zásilkového obchodu s nacionalistickou hudbou a dlouholetý člen a aktivista německé NPD Jens Pühse na akci DSSS nedorazí. Od této chvíle přebrali otěže akce čeští účinkující, čímž akce DSSS nabírá zcela nový směr.

Prvním českým hostem je Ladislav Zemánek za Bartošovu Národní demokracii. Ladislav Zemánek byl přivítán ze strany některých členů DSSS, kteří mu vyčetli hned v úvodu jeho vystoupení nedávné útoky Adama Bartoše vůči předsedovi DSSS Vandasovi. Prorusky směřovaný projev tohoto bývalého bolševika pomalu dostával do varu mnohé z posluchačů.

Rockovou vsuvku naslédně představil místopředseda DSSS Jiří Štěpánek, který se svou písní Bretschneider, odkazující na tajného policistu z Haškova dobrého vojáka Švejka, musel oslovit i ty nejzarputilejší kritiky rockové hudby.

Jiří Štěpánek byl tím nejlepším předskokanem před vystoupením Tomáše Vandase, který dal rozjařenému davu další porci ze svého bohatého reportoáru robot dance.

Vlastimil Pechanec, kamarád Tomio Okamury a na 18 let odsouzený údajný vrah z kauzy Oty Absolona ve Svitavách nemohl na vystoupení svého předsedy chybět a opět zde byl v roli pořadatele.

Nakonec celého představení se návštěvníci festivalu DSSS dočkali i požadovaného občerstvení zdarma v podání kropicího vozu přažských úklidových služeb, který kompletní dav přihlížejících neonacistů nečekaně osvěžil.

Akce v téměř čtyřiceti stupňovém vedru tak vadila snad jen matadorovi českých neonacistů a členovi Ochraných služeb DSSS Tomáši Kebzovi, který představil svůj nový casual outfit. Ten se, podle našeho názoru, nejlépe hodí k transparentu, který se hojně objevuje na mnoha protiislámských akcích v ČR: "Plány islamistů zhatí, naši vepři boubelatí."

Nejlepší pozvánkou na příští akci DSSS pak můžou být vyjádření samotných návštěvníku této protiislámské akce.