Už delší dobu je zřejmé, že se podstatná část české chuligánské scény nachází v krizi. Loni jsme psali o rozpadu Sigma hooligans a o příbězích ze života sparťanského hmyzu, kde šlo pro změnu o zdefraudované peníze. Třetí vrchol pomyslného trojúhelníku nenávisti "na život a na smrt" nám nyní doplňují hooligans pražské Slavie. I když se mladí slávističtí chuligáni, podobně jako olomoučtí, snažili profilovat jako ryzí NS, na Slavii to vzali z opačného konce.

Jak se můžete přesvědčit na videu vytvořeném omladinou pražské Sparty, některým členům slávistické chuligánky nejsou cizí ani radovánky, které by měly být pravým NS hodně proti srsti (i když jak víme už od dob Ernsta Röhma, homosexuální chování není ničím výjimečným ani mezi dnešními neonacisty). Konstatováním této skutečnosti se samozřejmě nechceme dotknout homosexuálů, ale poukázat na pokrytectví nácků.

Natáčení gay porna (ano, všichni účinkující dostali za své "vystoupení" honorář v řádu několika stokorun a jeden čas prý šlo o oblíbenou brigádu mladých slávistů) ale nebylo jediným faktorem, který se podílel na výrazném zredukování počtu slávistických bijců. Další dva si nedávno zkusili zahrát na ostré hochy a inspirováni akčními filmy se vydali do pražských Kunratic okrást vietnamské trhovce. Akce se nezdařila úplně podle plánu a naši gangsteři se při útěku propadli střechou, kam už si pro ně pohodlně došla přivolaná policie. Aby byla komedie úplná, nezapomněli se naši chlapci na akci vybavit oblečením s motivy slávistických ultras, jak můžete vidět na videu v článku na serveru idnes.cz.

Připočteme-li k výše uvedenému nedávné události z pražského metra, kde skupinka sparťanské mládeže z Prague Boys obírala běžné fanoušky SKS o šály, ale při své bohulibé činnosti si ke své smůle nevšimla slávistické chuligánky, cestující ve vedlejším vagónu. Její přítomnost se jim pak stala osudnou na další zastávce, kde sparťani, kteří nestihli vzít do zaječích, dostali pěkně naloženo. Konflikt byl sice po opravdu dlouhé době prvním hmatatelným úspěchem slávistických hooligans, ale ti na něj doplatili stíháním pěti klíčových lidí, které se po několika měsících proměnilo v podmínky a až desetileté zákazy vstupu na fotbalová utkání.

Slávistická chuligánka se tak dostala oklikou tam, kam před časem jedni z jejích úhlavních rivalů ze Sigmy Olomouc: v podstatě přestala existovat. Kolem vůdčích osobností slávistických chuligánů navíc rozvířili jejich soupeři z Letné spekulace o možné spolupráci s policií, kterou minimálně v jednom případě veřejně potvrdili i samotní slávisté. Na Slavii tak nastal definitivní útlum chuligánských aktivit.

Mladí sparťané jsou tak díky absenci přirozeného rivala nuceni hledat zábavu jinde. Někteří začali závodně požívat anabolické steroidy, jiní podlehli kouzlu marihuany a výjimkou nejsou ani takoví Prague Boys, kteří pro získání financí na potřebné substance kradou po nocích poklice ze zaparkovaných automobilů. Naopak hluchá je zatím sparťanská mládež vůči prosbám některých NS, kteří se snaží jejich nevybouřenou agresi směřovat proti svým politickým oponentům. Toto žadonění, které se loni neslo Prahou, byl také důvod, proč jsme se o juniorské chuligánky pražských S začali vůbec zajímat. Navíc vztahy mladých Sparťanů se starší generací z Letné, která pamatuje snahy o anti-antifa činnost z doby před deseti lety, můžeme označit za více než napjaté.

Gratulujeme Prague Boys k nové tělocvičně a přejeme jim, aby jim současná apolitičnost vydržela co nejdéle!

Na rozdíl od sparťanů si mladí slávisté v čele s jedním z hrdinů přiloženého videa nenechali ujít i výjezd na listopadový Pochod nezávislosti v polské Varšavě. Jan Králík zvaný "Karlos", který po Marku "Baronu" Žákovi zaujal čestné místo krále internetových válečníků jak na poli politickém tak chuligánském, si ovšem z Polska nepřivezl zrovna militantního ducha. Naopak se před sparťanskou úderkou zamkl v autě, které odmítl opustit.

Podobných anekdot by se dalo publikovat až neuvěřitelné množství. V kostce jde sice o smutný příběh, ale jak pravidelní čtenáři našeho webu i blogů vědí, být hrdým NS prostě není v dnešní době jednoduché. Vyhnout se kriminální činnosti, nebýt okraden spolubojovníkem za bílou rasu, nebo jen nebýt ostrakizován za homosexuální orientaci či přivydělávání si v takto laděném pornu je skoro nemožné. Pokud jste do toho všeho ještě chuligánem, už je toho dohromady asi vážně moc. A tak nezbývá než čekat, která chuligánka se rozloží příště...